دانلود جزوه نا گفته های تاریخ ایران زمین اثر سهراب نیازی

در آغاز جزوه نا گفته های تاریخ ایران زمین آمده که ایران بهترین سرزمین جهان است، ولی اهورامزدا سرزمینهای هر قوم دیگر نیز نزد آن قوم دل پسند کرده است تا اقوام دیگر چشم طمع به ایریانء وائی جا تا سرزمینهای شمالی رود ارس گسترده است. و اشاره ای نیز به سرمای سخت سرزمینهای آریایی واقع در شمال رود ارس می کند. در همسایگی جنوب غرب قوم بزرگ آریا، در خوزستان امروزی، قومی غیرآریایی جاگیر بودند که در اسناد تاریخی ما با نام قوم خوج نامیده شدند و اسناد تاریخی بابل و آشور از آنها با نام عیلام یاد کرده اند. در همسایگی غربی قوم آریا در سرزمینهای حوضه ی رودهای دجله و فرات، در نیمه جنوبی عراق کنونی، نیز اقوام بومی میان رودان می زیستند که در جای خود آنها را خواهیم شناخت.

دانلود جزوه نا گفته های تاریخ ایران زمین اثر سهراب نیازی

معرفی جزوه نا گفته های تاریخ ایران زمین:

سرزمین های ایرانی و فلات ایران بزرگ دربرگیرنده ی خاک پهناوری است که از دیرباز زیستگاه ملت بزرگ ایران زمین بوده است. از همین دسته است سرزمین هایی از کشورهای امروزی افغانستان، تاجیکستان یا دیار سغد، ترکمنستان، پاکستان، ازبکستان، ارمنستان، قرقیزستان، ایران شمالی، گرجستان، قزاقستان و بحرین ایرانی.

همچنین گستره ی فرهنگ و تمدن ناب ایرانی فراتر از این رفته و ما امروز در هندوستان، سین کیانگ یا چین و برخی از دیگر کشورها نمودها و جلوه های روشنی از ادبیات، آیین ها و جشن های ایرانی می بینیم. در این میان، سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان برجسته ترین سرزمین های بر جای مانده از سرزمین کهن و فرهنگی ایران بزرگ هستند.

تاریخ ایران زمین:

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چرا شخصیتی مانند کوروش که جهان در برابر بزرگی او شگفت زده است و مشهورترین مورخین و باستان شناسان و خاورشناسان دنیا از او به نام ایر مرد تاریخ جهان یاد کرده اند، چرا تاکنون اسمی از او در ایران برده نشده است؟ یا هیچ حرکتی که شایسته او باشد در جهان نشده است؟

ایرانیان بدانند که کوروش در حد یک پیامبر برای ایران خدمت کرد و ایران یعنی کوروش و کوروش یعنی ایران. راه او راه جوانان آینده ایران است و هیچ شخصیت غربی و عربی (به جز پیامبر و ائمه ی اطهار) نمی تواند برای ما ایرانیان بالاتر از او باشد. در این جا نظر برخی از پرفسورها و مورخان را در مورد کوروش، می‌خوانیم:

پروفسور ایلیف مدیر موزه لیورپول انگلستان:

در جهان امروز بارزترین شخصیت جهان باستان کوروش شناخته شده است. زیرا نبوغ و عظمت او در بنیانگذاری امپراطوری چندین دهه ای ایران مایه ی شگفتی است. آزادی به یهودیان و ملت های منطقه و کشورهای مسخر شده که در گذشته نه تنها وجود نداشت بلکه کاری عجیب به نظر می رسیده است از شگفتی های اوست.

نا گفته های تاریخ ایران:

سرزمین آریان سرزمینی در تاریخ جهان است که نام ایران زمین را به خود گرفته و از زمانهای بسیار دور مسکن جماعات متعدد و قبایل بی شماری از قوم بزرگ آریایی بوده که در سراسر آن پراکنده بودند:

  • آیا میداند : اولین مردمانی که سیستم اگویا قاتلاب را جهت تخلیه آب شهری به بیرون از شهر اختراع کرد ایرانیان بودند
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که اسب را به جهان هدیه کردند ایرانیان بودند
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که حیوانات خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند
    ایرانیان بودند
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که مس را کشف کرد ایرانیان بودند
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که آتش را در جهان کشف کردند ایرانیان بودند
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که ذوب فلزات را آغاز کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک در اطراف کاشان
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که کشاورزی را جهت کاشت و برداشت کشف کردند ایرانیان بودند
  • آیا میدانید : اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به رسیدن آن شدند ایرانیان بودند
مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

13 − 8 =

0