دانلود مقاله افزایش مهر و محبت با مهرگیاه

از جمله اعتقادات و باورهای قدیمی زنان کرمانی این بوده است که مهر گیاه محبت و علاقه شوهر را زیاد می کند و مرد مطیع همسرش می گردد و اگر مردی را می دیدند که مطیع امر همسرش است نقل می کردند که خانم مهر گیاه همراه خود دارد. در مقاله افزایش مهر و محبت با مهرگیاه امده است که: مهرگیاه همچون اشیاء جادویی دیگر مثل نوشدارو، جوجادو، مهره مار و آلات جنسی کفتار و گربه ماده، نوعی طلسم و تعویذ محسوب می­شد. این اشیاء جادویی را به شکلهای مختلف استفاده می­کردند. مثلاً آن را به بدن می­مالیدند یا در غذا می­ریختند یا آنها را دود می­دادند و دود را به بدن نزدیک می­کردند. گاه آنها را در آتش می­نهاندند و می­سوزاندند و دوده و خاکستر آن را با خود حمل می­کردند. به غیر از جلب محبت، زنان از مهرگیاه برای درمان ناباروری و پسرزایی استفاده می­کردند.

دانلود مقاله افزایش مهر و محبت با مهرگیاه

طلسم مهر گیاه چیست و چگونه عمل میکند؟

این گیاه بسیار جالب و شبیه انسان است و آن را به زبان لاتین mandragora گویند. در فارسی نیز اسامی دیگری چون «شابیزک» و «استرنگ» دارد و از تیره گیاهان solanacees است، که دارای ریشه گوشتی ضخیم و شاخه و برگهای بزرگ دندانه دار و گلهای آبی یا سفید ارغوانی و میوه گرد است.

مهرگیاه یا سنگ شکن یکی از کمیاب ترین داروهای گیاهی برای استفاده در دعا نویسی و دفع امواج منفی است. این گیاه دارای ریشه ضخیم و گوشت دار و غالبا دو شاخه است و شکل ظاهری ریشه شباهت به هیکل آدمی دارد (تنه و دو پا) و به همین جهت افسانه های مختلف در بین ملل در مورد این گیاه از قدیم رواج یافته است.

برگ هایش نسبتا بزرگ و مستقیما از ریشه جدا می شوند. گل هایش به رنگ های سفید و صورتی و قرمز و بنفش دیده شده اند. گونه های مختلف این گیاه در سواحل رودخانه های مناطق بحرالرومی به فراوانی می رویند.

بعضی گویند که مهرگیاه آفتاب پرست است که آن را سورج مکهی گویند. در اعصار مختلف مردم برای این گیاه قدرت های جادویی و مرموز قائل بوده اند. یونانیان باستان آنرا نماد عشق و محبت میان زن و مرد می دانستند. باورهای اسطوره ای افسانه ای پیرامون مهرگیاه از شرق تا غرب رواج دارد، به طوری که آن را از مشهورترین گیاهان فولکلورساز در جهان دانسته اند.

مقاله افزایش مهر و محبت با مهرگیاه:

مهرگیاه یا مردم­ گیاه از گیاهان کهن و اسطوره­ای است که باور به پیدایش انسان ازآن و خاصیت مهرزایی و عشق­آفرینی­اش پدیده ­ای جهان شمول است. در اعصار مختلف مردم برای این گیاه قدرتهای جادویی، خطرناک و مرموز قائل بوده ­اند.

البته شکل هرمافرودیتی و خواص شیمیایی آن در پیدایش این اسطوره­ ها نقش داشته، زیرا این گیاه بسان انسانی آویخته با ریشه قهوه­ای رنگ، بدبو، تهوع ­آور با طعـمی زننده می­باشد و به شدت اثر تخدیرکنندگی (تاحد مرگ) دارد. باورهای اسطوره­ای­ افسانه ­ای پیرامون مهرگیاه از شرق تا غرب رواج دارد، به طوری­که آن را از مشهورترین گیاهان فولکلورساز درجهان دانسته ­اند.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

سیزده + 3 =

0