دانلود مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور

به یاد داشته باشید مقدار و کیفیت اشیای پیدا شده در قبور و هدایا بستگی به شخصیت و طبقه اجتماعی فرد مدفون شده دارد از روی شکل تدفین ها و اشیاء موجود در آنها صرف نظر از پی بدن به شغل و مرتبه اجتماعی افراد مدفون در آنها و صرف نظر از امکان تعیین فصل و زمان تقریبی فوت و یا تدفین افراد میتوان به برخی از جنبه های اعتقادات مذهبی مردم یک جامعه نیز پی برد این نکته آخری را بخصوص میتوان از روی جهت قبرها و نحوه تدفین و قرار دادن افراد و اشیاء و بالاخره نحوه توزیع آنها در قبرها شناسائی کرد. در مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور ارزش قبور و میزان هدایای داخل آن ها را به دقت بررسی میکنیم.

دانلود مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور

قبور باردار:

نشانه‌های قبر باردار می‌توانند نقش مهمی در گنج‌یابی ایفا کنند. بررسی دقیق نقوش، موقعیت مکانی، حضور سنگ‌ها و سنگرها، مطالعه تاریخ مکان و مشورت با متخصصان می‌توانند به شما کمک کنند تا مکان دفن دقیق و اطلاعات مفهومی و تاریخی از محل دفن را بدست آورید. در نهایت، جستجوی گنج‌ها با توجه به نشانه‌های قبر باردار می‌تواند یک تجربه ماجراجویانه و مفهومی باشد که به شما امکان کشف دفینه‌های با ارزش و داستان باارزش را میدهد.

مقاله نکاتی درباره قبور و اشیای پیدا شده در قبور:

کاربرد اشیاء و نذورات داخل قبرها در ارتباط با اعتقادات مذهبی افراد و بیانگر مرتبه اجتماعی و شغل آنان بوده است اشیاء زینتی معمولا در دسترس زنان و نزدیک دستها و یا سر و جمجمه آنان قرار دارند مهرهایی که در قبور یافت میشوند نشانهای قدرت و کنترل اقتصادی فرد مدفون هستند اشیاء افراد فقیر جامعه اغلب یک لیوان و یا کاسه است و مهرهای یافت شده در قبور احتمالا متعلق به یک گردنبند و یا دستبند یا برای منجوق دوزی لباس بوده و یا جنبه اعتقادی داشته است.

ارزش قبر سنگی به قدرت باستانی محیط و شخص دفن شده بستگی دارد اما شما در محیط قبرستانی که اغلب در نقاط خاص که در دید هستند و در نقاط تک میباشد بیشتر باید به دنبال قبر باشید زیرا قبر افراد ثروتمند را جدا از افراد معمولی دفن میکردند و قبور ارزشمند دارای شاخصه هایی از جمله سنگ های برش دار بزرگتر و زیباتر بودند این قبرها را در ابعاد بزرگ تر و در نقاط خاصی قرار میدادند.

اشیای پیدا شده قبور در نقاط خاص به چند دسته تقسیم میشود که عبارتند از :

  • اشیای مورد استفاده در زندانی روزمره (مانند لیوان، گلدان، کاسه و …)
  • مربوط به مشاغل (سنگ ساب، چاقو تیزکن نوک مته، اره و چاقو و اسکنه و …)
  • مواد غذایی (حبوبات، میوه، تخم پرندگان و گوشت جانوران)
  • آئینی
  • زینتی

تدفین شناسی در قبور:

قبور غیر اسلامی (قبرهای گبری) بیشتر مواقع خلاف جهت قبله مسلمین دفن میشدند بخصوص در دوره ساسانیان که قبور آنها معمولا تدفین در خاک به شکل مستطیل هستند و معمولا قبور ارزشمند را میتوان براساس شاخصه های خاص در قبرستان های ساسانی یافت کرد و عمق کمتری نسبت به قبور دیگر دوران ها دارند و دارای قبرستان های متمرکز تر و ارزشمندتر هستند زیرا حکومت ساسانیان یکی از حکومت هایی بود که قدرت مالی اقشار جامعه بالا رفت به همین دلیل دارای قبور ارزشمندی میباشند.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

بیست + 6 =

0