دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف

در این مطلب دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف را برای شما معرفی میکنیم… سنگ آهك بدون شك يكی از قديمی ترين موادی است كه از زمانهای دور مورد استفاده واقع شده است. چنين گمان می رود كه سنگ آهك را چادرنشین ها كشف كرده باشند . دودمانهای چادرنشين كه در جستجوی چراگاه و هوای معتدل به مناطق سردسير و گرمسير می رفتند ، با سنگ و گل اجاق می ساختند و در آن آتش می افروختند.  در این مطلب دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف را برای شما معرفی میکنیم…

دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف

تمام يا قسمتی از سنگ های آهكی كه در ساختن اجاق به مصرف می رسيده ، مي پخته و به آهك زنده تبديل می شده است . آهك زنده پس از بارندگی شكفته شده و به شير آهك تبديل می گشته و شير آهك هنگام گرفتن، جسمهای پيرامون خود را به همديگر می چسبانيده است . علاوه بر اين به استفاده آهك در ساروج ( ملات آهك و خاكستر ) در سازه های بسيار قديمی از جمله زيگورات چغازنبيل و ……. ميتوان اشاره کرد.

پختن آهك را روسها از يونانيان و يونانيان از ايرانيان آموختند ، زيرا قدیمی ترين ملات آهكی در ايران یافت شده است

برای دانلود مقاله در مورد آهک و کابردهای مختلف آن می توانید با پرداخت هزینه ۲۰۰۰ تومان این محصول را به صورت PDF فارسی در تلفن همراه خود یا رایانه خود دریافت کنید.

شاید این کتاب ها را بخواهید دانلود کنید:

بهترین کتاب های گنج یابی و دفینه یابی

اسناد گنج از تمامی شهرهای ایران

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0