دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف

در این مطلب دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف را برای شما معرفی میکنیم… سنگ آهک بدون شک یکی از قدیمی ترین موادی است که از زمانهای دور مورد استفاده واقع شده است. چنین گمان می رود که سنگ آهک را چادرنشین ها کشف کرده باشند . دودمانهای چادرنشین که در جستجوی چراگاه و هوای معتدل به مناطق سردسیر و گرمسیر می رفتند ، با سنگ و گل اجاق می ساختند و در آن آتش می افروختند.  در این مطلب دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف را برای شما معرفی میکنیم…

دانلود مقاله در مورد آهک و کاربردهای آن در زمینه های مختلف

تمام یا قسمتی از سنگ های آهکی که در ساختن اجاق به مصرف می رسیده ، می پخته و به آهک زنده تبدیل می شده است . آهک زنده پس از بارندگی شکفته شده و به شیر آهک تبدیل می گشته و شیر آهک هنگام گرفتن، جسمهای پیرامون خود را به همدیگر می چسبانیده است . علاوه بر این به استفاده آهک در ساروج ( ملات آهک و خاکستر ) در سازه های بسیار قدیمی از جمله زیگورات چغازنبیل و ……. میتوان اشاره کرد.

پختن آهک را روسها از یونانیان و یونانیان از ایرانیان آموختند ، زیرا قدیمی ترین ملات آهکی در ایران یافت شده است

برای دانلود مقاله در مورد آهک و کابردهای مختلف آن می توانید با پرداخت هزینه ۲۰۰۰ تومان این محصول را به صورت PDF فارسی در تلفن همراه خود یا رایانه خود دریافت کنید.

شاید این کتاب ها را بخواهید دانلود کنید:

بهترین کتاب های گنج یابی و دفینه یابی

اسناد گنج از تمامی شهرهای ایران

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

نوزده + 9 =

0