دانلود کتاب عجایب هفتگانه

آثار باستانی فوق العاده ی همچون دیوار بزرگ چین، آرامگاه تاج محل در کشور زیبای هند، شهر باستانی پترا در اردن، مجسمه حضرت مسیح ریودوژانیرو در کشور برزیل، ویرانه های ماچو پیکچو متعلق به تمدن اینکا در پرو، هرم و بقایای شهر چیچن ایتزا متعلق به تمدن مایا در مکزیک و در آخر شاهکاری در شهر رم ایتالیا با نام کولوسئو به عنوان عجایب هفت گانه جدید جهان انتخاب شدند. دیدن بسیاری از این آثار بی نظیر برای ما آرزوی دست نیافتنی می باشد! زیرا هزینه ی صفر به کشور های مختلف و دیدن این آثار بسیار بالا بوده و کمتر کسی را می توان یافت که تمامی این آثار را مشاهده کرده باشد. کتاب عجایب هفتگانه به معرفی تمامی آثار به صورت جامع شما را با این عجایب دیدنی بیشتر آشنا می کند.

دانلود کتاب عجایب هفتگانه

کتاب عجایب هفتگانه:

در طول دوران مختلف تاریخ، آثار و بناهای بسیاری به جا مانده است. ابنیه ای که شاید هم اکنون فقط دیوارهای آن باقی مانده باشد اما در عصر خود شکوه و عظمت بسیاری داشته اند. البته هنوز هم که انسان به آنها مراجعه می نماید از اینکه انسان باستان با امکانات محدودی که داشته است، موفق به ساخت چنین ابنیه ای گردیده، به شگفت در می آید. اما از کل این آثار، هفت اثر شهرت جهانی دارند که به آنها عجایب هفتگانه گویند.

عجایب هفت‌گانه، به هفت اثر برتر معماری و مجسمه سازی دوران باستان اطلاق می‌شود. این هفت اثر ظاهراً اولین بار توسط یک فنیقیایی یونانی‌الاصل به نام آنتیپاتروس در قرن دوم پیش از میلاد در یک کتاب ثبت شده‌است. مشخص نیست که این فرد خودش این آثار را دیده‌است یا نه. به هر حال آنچه مسلم است این است که وی در زمانی می‌زیسته که تمام این شاهکارهای هنری سالم و موجود بوده‌اند و او نمی‌خواست ویرانه‌ها را به هم عصران خود معرفی کند.

عجایب هفتگانه عبارتند از:

  1. اهرام ثلاثه مصر
  2. باغ‌های معلق بابل
  3. نیایشگاه آرتمیس
  4. تندیس زئوس
  5. آرامگاه هالیکارناسوس
  6. تندیس غول‌پیکر رودس
  7. فانوس دریایی اسکندریه

 

آثار باستانی هفتگانه جهان:

نکته دیگر در مورد این آثار انتخاب عدد هفت برای تعداد آنهاست! دلیل این امر هم مقدس بودن این عدد است. عدد هفت چه در گذشته و چه در حال، برای انسان محترم و مقدس بوده بطوریکه تقریبا در هر گونه تقسیم‌بندی به این عدد توجه شده است. مانند هفت روز هفته، هفت هنر، هفت خدای یونان باستان و … .

تهیه فهرست کامل عجایب هفتگانه در اصل حدود سده دوم پیش از میلاد کامل شده است و اولین اشاره به تهیه این مجموعه مکتوب در کتاب «تاریخ هرودوت» آمده است که به سده ۵ پیش از میلاد مربوط می‌شود.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

16 − 12 =

0